Emre Gölü / Göleti AFYON Nerede Nasıl Gidilir

www.fotopanorama360.com
Emre Gölü / Göleti Afyon ili İhsaniye ilçesine bağlı Döğer kasabası ve Frig Vadisi sınırları içinde olup, Afyon‘a 50 Km. 1 saat civarıdır. Göletin yüz-ölçümü yaklaşık 5 km² derinliği ise bazı bölgelerde 3M. nin üzerindedir.  Göleti ziyaret aynı zamanda Frig vadisindeki bir çok tarihi eserin’de görülmesine vesile olmaktadır. 

Yunus Emre Tekkesi

Gölün kıyısında Frig Kaya Anıtlarının yanında bulunan Yunus Emre tekkesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

www.fotopanorama360.com

www.fotopanorama360.com

www.fotopanorama360.com

Emre Göleti’ nde Piknik alanı ve Sosyal tesis bulunmaktadır, gölette gezmek için Kano mevcut olupBisiklet ve ATV Motosikletler ile de çevreyi turlayabilirsiniz.

www.fotopanorama360.com

www.fotopanorama360.com

Ayrıca İhsaniye Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ‘Frig Vadisi Turizm Geliştirme Projesi‘ kapsamında Frig eserleri ve motifleri temel alınarak hazırlanan ‘Kral Midas‘ adlı Frig kayığı, sizi gölde güzel bir geziye çıkarabilir.

www.fotopanorama360.com

Tesis çadır alanı olarak ta hizmet veriyor elektrik, su ve tuvalet mevcut fakat alanda gölge için maalesef ağaç mevcut değil. Gölet rüzgar alan bölgedir, bu sebeple klima etkisi nedeniyle ağustos ortalarında bile geceler ayaz geçebilmektedir. 

Balık Avı:

Emre gölü aynı zamanda tatlı su balık avcılarının ziyaret ettiği bir baraj gölüdür. Gölün çoğu bölgesinde tabanının otluk olması balık yaşamına uygun koşulları oluşturduğu için balığın rahatça barınıp beslenebilmesini sağlayıp amatör avcılar için de güzel bir avlak haline gelmiştir.

www.fotopanorama360.com

Gölette Balık Avı için kullanılan yem genelde mısır ve solucan dır, bu yüzden balık özellikle mısıra alışmış durumdadır. Kullanacağınız oltalar genelde dibin çoğunlukla ot olma ihtimaline karşı alttan sabit kurşunlu 2 iğneli çapari olabilir.
Emre Göleti Döğer su ürünleri tarafından işletilmekte olup Balık Avı için kişi başı 4 olta dan fazlaya müsaade edilmemekte, ayrıca kişi başı 5 TL. ücret alınmaktadır.

Emre Gölü Gökmen Turizm SOSYAL TESİSLERİ Tel No: o542 840 83 02 / 0272 212 13 85

Emre Göleti Nerede Nasıl Gidilir:

www.fotopanorama360.com

Harita İçin “TIKLAYIN”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın