Antalya Dokuma Park Antika Pazarı / Nerede Nasıl Gidilir

Dokuma Park’ta Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ‘Antika ve Nostalji Festivali’ bundan sonra her ayın 2. ci ve 4. cü pazar günleri sürekli Antika Pazarı olarak açılacak olup Antika / Nostalji sevenleri ve geçmişe dair iz arayanları bir araya getirecek.

Antalya ve hatta Akdeniz Bölgesinde ilk ve tek olan, Türkiye’nin çok değişik yerlerinden ayrıca Antalya’dan 50’yi aşkın antikacının da stant açtığı Antika ve Nostalji Pazarı’nda Antikacılar ellerindeki görülmeye değer çok değişik koleksiyonlarını sergiliyorlar. Antika büyük bir tutku, bunları satın almak isteyen çok sayıda meraklı hem Antika Pazarı hem de DokumaPark‘taki 10 dönüm alan üzerinde yerleşmiş Anadolu uygarlıkları nı yansıtan mimari eserlerden oluşan Minicity, Kütüphane, portakal, zeytin ve Antalya bahçeleri, Sergi alanları, Yeşil alanlar, Kafeterya ve Oturma mekanlarında hoşça vakit geçirebilirsiniz.

MiniCity

Dokuma Park son yıllarda hatıralara ışık tutan ayrıca park içinde bulunan oyuncakların dünyası Anadolu Oyuncak Müzesi gibi görülmeye değer birçok etkinlik ile Antalya’nın gelişen ve yükselen en önemli markalarından oldu. Kısaca Dokuma Park yaşamın bütün renklerinin bir araya geldiği önemli bir yaşam merkezi.
Kısaca bizler gittik gördük ve fotoğrafladık. Zaman içinde ilginin daha yoğunlaşacağı, sizlerin de Pazar gününü yeşillikler içinde hoşça vakit geçirebileceğiniz akşamları da ışıl ışıl görüntüsüyle güzel ve değişik bir mekan olmuş, böyle güzel çalışmalara öncülük eden  Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ye teşekkürler.

Oyuncak Müzesi Temel Reis

Antika Pazarı / Nerede Nasıl Gidilir:
Adres: Fabrikalar Mahallesi, Namık Kemal Blv., 07090 Kepez/Antalya
Telefon: (0242) 334 09 00

“Harita İçin Tıklayın”

“Anadolu Oyuncak Müzesi İçin Tıklayın”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın