Yedigöller Milli Parkı Nerede Nasıl Gidilir / 360 Sanal tur

www.fotopanorama360.com

Yedigöller Milli Parkı Panorama

Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz Bölgesinde Bolu il sınırları içinde Bolu’nun 42 km. kuzeyinde, Zonguldak ilinin ise güneyinde  yer alır.  Aralarında 110 m. civarında yükselti farkı bulunan iki plato üzerindeki 7 adet “Büyükgöl, Sazlıgöl, incegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl ve Seringöl” heyelan sonucu oluşan doğa harikası göllerdir. Ortalama 780 m. yükseklikte olan platodaki göllerin en büyüğü Büyükgöl’dür, güneydoğusundaki Deringöl, 20 M. uzunluğundaki doğal bir kanal ile Büyükgöl’e bağlıdır.

www.fotopanorama360.com

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı ormanları ve zengin bitki örtüsü ile gezilecek yerlerin bütününü bünyesinde toplamış adeta bir yeryüzü cennetidir, özellikle bölge sonbaharda renk armonisi olarak muhteşem görselliğe sahiptir.

www.fotopanorama360.com
Yedigöller Milli Parkı[/caption1965 yılında Milli Park olarak korumaya alınmış olan bölge 1642 hektar büyüklüğündedir. Yüzeysel ve yeraltı su akışlarıyla birbirine bağlı olan göllerin, kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşup, kuzeyden güneye 1500 m. mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmuştur. Milli park içindeki “Köyyeri” mevkinde bulunan yeni Bizans dönemine ait antik kalıntılardan, eski dönemlerde bölgenin yerleşim yeri olarak’ta kullanıldığı anlaşılmaktadır.

www.fotopanorama360.com
Yedigöller Milli ParkıYedigöller her mevsim güzeldir fakat Fotoğraf çekimi için mevsim özellikle Sonbahar ve Ekim ayının sonlarıdır. Bu dönemde Ağaçlar yapraklarını kızıla, sarıya, yeşile ve bu renklerin enva i çeşit tonlarına boyar ve bu tonların göl üstündeki simetrik yansımaları da muhteşemdir, kısaca sonbahar fotoğrafı yedigöller de çekilir.

Yedigöllerde Nerede Kalınır:

www.fotopanorama360.com
Yedigöller Milli ParkıBölgede 1 hektarlık alanda Çadır ve Karavan kamp alanları mevcut olup, önceden rezervasyon yaptırmak şartı ile Milli Park İçinde 18 üniteden oluşan her biri 4 yatak kapasiteli Bungalov’larda da konaklayabilirsiniz.

Yedigöllere Nasıl Gidilir:

Yedigöller’e kadar toplu ulaşım mümkün değildir. Tur Otobüsleri ve Özel araç ile ulaşım mümkün olup TEM otoyolundan Bolu sapağına kadar gelindikten sonra Yedigöller’e ulaşım için iki seçenekten birincisi Bolu-Yeniçağa ayırımından Mengen üzerinden, ikinci seçenek ise Bolu merkezden kuzeye ayrılan yollarla gitmektir kış sezonunda bu yol genelde kapalı olduğu için ilk seçenek Yeniçağa–Mengen–Yazıcık veya Devrek- Yazıcık  tercih edilmelidir.

www.fotopanorama360.com Yedigöller Milli Parkı

Otobüs ile gitmek isteyenler için ise Bolu şehir merkezine ulaşıldıktan sonra Yedigöller’e ulaşım sadece Taksiler ile yapılmaktadır buda oldukça pahalıdır. Özel aracı olmayanların en iyi tercihleri “Tur Organizasyonları” olacaktır.

Harita İçin “TIKLAYIN”

www.fotopanorama360.com

360 Derece Sanal Tur

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI 360 Derece Sanal Tur ile gezmek için lütfen tıklayın!
…………
“Galeriyi tam ekran görüntülemek için açılan pencerede üzerine çift tıklamanız yeterli olacaktır…”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın