Anadolu Oyuncak Müzesi / Kepez Antalya

Dünya Kenti Antalya ‘da Kepez Belediyesi ‘nin kültürel faaliyet çalışma kapsamında Dokumapark alanında açılan Anadolu Oyuncak Müzesi 16 Avrupa ülkesi ve 81 ilimizden oyuncaklar barındırması ile her yaş ve kültür grubundan vatandaşlarımıza hitap eden koleksiyon ve düzenlemeler içeriyor, Pazartesi hariç haftanın her günü çocukları ile gelen büyükler tarafından da ilgi ile izleniyor.

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi / Temel Reis

Oyuncak Müzesi

Eski Dokuma Fabrikası bünyesindeki 4 bin metre kare alan içinde bulunan 750 m2 Kreş binasının Anadolu oyuncak müzesi haline getirilmesinde, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkan yardımcısı Sebahat Adanır, küratörlüğünü Prof. Dr. Nevzat Çevik in yaptığı müzenin, teşhir ve tanzimde ise Emrah Ünlüsoy’un imzası var.

www.bulenterdal.com.tr

Oyuncak Müzesi

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi

Geniş Bahçesi, eğlence ve sosyal alanları ile hizmet verecek olan Anadolu Oyuncak Müzesi,  bölgenin cazibe merkezi haline gelmesine büyük katkı sağlayacak.
Müzenin sergi olarak 15 salonunda 15 tema yer alıyor, koridorlarda ise farklı temaların yer aldığı 10 vitrin bulunuyor.

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi / Sınıf

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi / Kaleiçi

Girişinde Taş devri odası ve Antalya Spor ‘un bire bir küçültülmüş Otobüs ve Forması yanında yaklaşık farklı temalardan 8 bin objenin sergilendiği müze ‘de;  Anadolu oyuncak tarihi, Anadolu geleneksel oyuncakları, Dünyanın her yanında oynanan oyuncaklardan örnekler, Antalyaspor köşesi, Hoca ve talebeleri ile Sınıf Odası, Ahşap oyuncaklar Odası, Temel Reis, Arabalar Odası, İstasyon Odası, Esnaf Sokağı, Kaleiçi Sokağı, Masalcı Nine Odası, Peluş oyuncaklar, Yap-Boz odası, gibi temalar içeren salonlar yer alıyor, ayrıca müze giriş kısmında Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ‘nün küçükken oynadığı oyuncaklar sergileniyor.

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi / Masalcı Nine

www.fotopanorama360.com

Oyuncak Müzesi / El Sanatları

Müzenin en ilgi çeken alanları içinde 1940 ‘ların Türkiye sini anlatan oda, Osmanlı kadırga gemisi ve diğer gemilerin bire bir küçültülmüş boyuttaki modelleri, Lego odasında ise 1300 derece  sıcaklıkta pişmiş Porselen Bebekler, oyun koridorunda 7500 yıllık arkeolojik oyuncak, Kaleiçi sokağı odasında gerçek saçlı bir bebek, bebeğin gerçek hikayesi ise Nazi kampındaki Yahudi çocukların öldürülmeden önce kesilen saçlarından yapılmış olması.

  • Anadolu Oyuncak Müzesi Telefon No: (0242) 334 09 00
  • Açık Olduğu Saatler ( Pazartesi Hariç): 10.00   19.00 arası
  • Anadolu Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti: Öğrenci 3TL.  Tam 5 TL.
  • Anadolu Oyuncak Müzesi Nerede : Fabrikalar Mahallesi, Namık Kemal Blv. No:189 Kepez / ANTALYA  (Özdilek AVM Yanı)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın