Fotoğrafta Doğal Gülümseme ‘yi Yakalamanın Sırları!

Fotoğrafta Doğal gülümseme‘yi yakalamak her zaman zorlandığımız konuların başında gelir. Bazen hatta çoğu zaman modelimizin doğal bir gülümseme ile fotoğrafını çekebilmek bizleri çok zorlayabilir.

Doğal Gülümseme

  Doğal gülümseme anlarını yakalamak için genelde tecrübelerle geliştirilen 7 tekniği paylaşırsak, basit gibi görünen bu teknikler ile taklit edilmesi epey zor olan doğal gülümseme‘yi elde etmemiz oldukça kolaylaşabilir.

Doğal Gülümseme

Örneğin gülümsemesi için modelinize “cheese” yani “Peynir” yerine para anlamına gelen “money” dersek çoğu insanların algıladığı gibi gülümsemeye başlayacaktır. Üstelik bu durum sadece “Money” para kelimesinin çağrıştırdıkları ile de alakalı değil, “333”  kelimesinin telaffuzu esnasında’da olduğu gibi ağız gülmeye yakın bir şekil alıyor, bu durum’da bu örnekler doğal gülümseme’ye daha fazla yardımcı oluyor.

Doğal Gülümseme

Bunun gibi çeşitli örnekleri olan basit teknikler ile doğal gülümseme‘yi yakalayabileceğimizi bize videosuyla anlatan fotoğrafçı Mathieu Stern‘in 7 gülümseten tekniğini aşağıdaki videoda izleyebilir ve de sizlerde modelleriniz üzerinde bu teknikleri deneyip uygulayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın