THK Jetfest 2015 Festivali ANTALYA Karain Hava Alanı 

www.bulenterdal.com.trİlk defa 2012 yılında düzenlenen ve geçen sene Soma faciası ile iptal edilen Türkiye’nin en büyük havacılık festivali Jetfest 2015 bu senede THK-Corendon sponsorluğunda başarılı bir şekilde gerçekleşti.

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

 www.bulenterdal.com.trTürk Hava Kurumu ve Corendon Havayolları işbirliği ile yapılan Uluslararası Jet Model Festivali24 Mayıs 2015 Pazar günü ANTALYA / Karain Havaalanında Antalya’ya gelen Yerli pilotların yanı sıra Almanya, İsviçre ve İngiltere’den katılan yaklaşık 30 pilot  35-40 adet jet motorlu model uçak ile halka açık olan etkinlikte tüm beceri ve hünerlerini muhteşem şovları ile sergilediler. İsviçre’den gelen engelli pilot Hans Mesmmer tekerlekli sandalyesinden kontrol ettiği Jet Motorlu yolcu uçağı ile büyük beğeni ve taktir topladı.

www.fotopanorama360.com

Hans Mesmmer / Yolcu Uçağı

www.fotopanorama360.comGösteride kullanılan 300-350 km\S süratle uçabilen yerden, Radyo kontrollü kumandalar ile komut verilen jet motorlu modeller, aynı prensiplere göre çalışan gerçek Jet motorlarında kullanılan Kerosen yakıtı ve türbin motorlar kullanıp, gerçek jet uçaklarından boyutları haricinde hiçbir farkı bulunmamaktadır.

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

www.fotopanorama360.comJet Modeller haricinde Gökyüzünde farklı ve ilginç hava araçlarının, paraşütçülerin (mikro light, paraglider, mosquito, paraşüt ve wingsuit atlayışı gibi) adrenalin dolu heyecanlı akrobasi oyunlarıyla gökyüzü ihtişamı, nefes kesen birçok etkinlik ve  havacılık şovu ’da izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

www.fotopanorama360.comBilhassa gençlerimiz için önemli olan bu çeşit Sportif havacılık faaliyetleri her geçen sene daha çok ivme kazanmaktadır.  THK Üniversitesi standına ve model uçaklara büyük ilgi gösteren gençler üniversite hakkında bilgi aldı ve ayrıca tercih dönemlerinde THK Üniversitesi’ ni seçeceklerini belirttiler.

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

www.fotopanorama360

Jetfest 2015 ANTALYA

www.bulenterdal.com.trAntalya halkı yanında bu şov için bir çok farklı şehirden gelen izleyici ve THK Üniversitesi öğrencileri de festivale büyük rağbet gösterdi.

www.fotopanorama360.com

Jetfest 2015

Jetfest 2015 ANTALYA / Aşağıdaki Video’yu izleyin…

Hoşçakalın…

About Bulent Erdal

Leave A Reply