Adrasan Koyu Nerede Nasıl Gidilir

www.fotopanorama360.com
www.fotopanorama360.com

Adrasan koyu, Antalya, Kumluca’ya bağlı 2 kilometre uzunluğundaki büyüleyici kumsalıyla çeşitli doğal güzelliklere sahip küçük ve güzel bir yerleşim birimi’dir. Adrasan eski adıyla Çavuşköy, yerli köy halkının turizme katkı sağladığı ender yerlerden biridir. Çavuşköy sakinleri Adrasan’daki tesislerin yüzde 80 civarını işletmektedir. Böyle sıcak ve samimi bir ortamda, tarihi, doğal güzelliklerin de büyüsüne kapılarak kendinizi birkaç gün içerisinde tarihten akıp gelen birisi gibi hissedersiniz.

www.fotopanorama360.com

Adrasan Koyu

www.fotopanorama360.com

Adrasan Koyu Dere İçi

www.fotopanorama360.comAdrasan’da bir çok gezi teknesi de doğa harikası, çevre koylara turlar düzenliyorlar. Suluada, Sazak ve Ceneviz bunlardan bir kaçıdır.

Aynı zamanda Sulu Ada Türkiye’nin Maldivleri , Sulu adanın en güzel özelliği iki harika kumsalı Maldivlerde gördüğümüz tropikal ada kumsalları gibi bembeyaz kumları ve harika turkuaz renkte denizinin olmasıdır. Sulu Ada ismini denizin ortasında bulunan bu adadaki tatlı su kaynağından almaktadır. Bu kaynak suyunun şifalı olduğu aç karnına içildiğinde böbrek taşlarını düşürdüğüne inanılıyor.

Sulu Ada

Suluada’nın batısında bulunan, siyah ve beyaz mozaik görünümlü taşların oluşturduğu muhteşem doğal plajda denize girebilirsiniz. Kuzeyinde bulunan Sazak limanı da suyuyla meşhurdur ve bu sudan içildiğinde bağırsaklara iyi geldiği söylenmektedir.

Meltem Motel

www.fotopanorama360.com

Adrasan Koyu Sahil

www.fotopanorama360.comYörenin yoğun yaşanmış tarihine gelecek olursak, Helenistik çağın izlerini Adrasan’ın her yerinde görebilirsiniz ve çevre beldelere çok kısa mesafede bulunan antik kentleri ilgi ve hayranlıkla gezebilirsiniz. Aynı zamanda beldenin denizide sığ ve kumluk olduğu için yüzme bilmeyenler, özellikle çocuklar için büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Sörf ve su kayağı gibi aktivitelerinde çok sık yapıldığı bu güzel koy 25 metre olan sualtı görüş mesafesiyle deniz altını seven turistlerinde beldeye olan  ilgisini cezbetmektedir.

Adrasan Koyu

3x_30x30Adrasan Nerede Nasıl Gidilir:

Adrasan’ın Antalya yaklaşık 95 km. Özel arabanızla geliyorsanız Antalya’dan Kemer istikametinde Kemerden sonra Tekirova ve Ulupınardan hemen sonra, Olympos sapağınıda geçip  yolun solundaki Adrasan tabelasından  içeri girerek 8 km’lik asfalt yol ile köy merkezine ulaşıp, buradan 4 km. daha devam ettiğinizde Adrasan sahiline ulaşıyorsunuz

Otobüs ile geliyorsanız Antalya Şehirler-arası otogarında indiğinizde hemen terminaldaki ilçeler terminalinde Çiçek Tur veya Kumluca minibüsleri ile, Çiçek Tur arabasına bindiğinizde ise Olympos, Çavuşköy sapağında inip, Adrasan yol sapağına 1 saat aralıklarla gelen Adrasan Tur minibüsüne’de binebilirsiniz.

www.fotopanorama360.com

Adrasan Koyu

Çıralı Plajı / Yanartaş için TIKLAYIN…

Hoşçakalın …

www.fotopanorama360.com

360 Derece Sanal Tur

ADRASAN KOYU 360 Derece Sanal Tur ile gezmek için lütfen tıklayın!