Kurşunlu Şelalesi Antalya

www.fotopanorama360.comKurşunlu Şelalesi Antalya

Şehrin içinde cennetten bir parça olan Kurşunlu Şelalesi ‘nin suları 18 metre yükseklikten dökülmektedir, dökülen şelale suyunun arkasında boylu boyunca uzanan mağaranın içinden hızlı ve müthiş bir gürültüyle akan suyu izlemek ayrı bir keyif verir insana. Daha sonrasında suyun akış yönünde küçük şelalelerle yedi adet gölet  biri birine bağlanmaktadır. Yaklaşık 2,5 Km. lik kanyon içinde yer alan Kurşunlu Şelalesi kendine hayran bırakan Tabiat Parkı ise; Defne, Kızılçam, Söğüt, Zeytin, Harnup, İncir ağaçları ile bezeli.

www.fotopanorama360.com

www.fotopanorama360.com1991 yılında, ziyaretçiler tarafından ilgi çeken su ve kaya formları ile bütünleştirilmiş doğal Peyzaj özelliği ile hizmete açılan Kurşunlu Şelale ‘si,  33 Hektarlık içi zengin bir bitki örtüsüne sahip olup Park, Seyir terasları, Yürüyüş yolları, Piknik alanı, Restoran, Çocuk parkı, Otopark gibi sosyal tesisleri ile de hizmet vermektedir. Suyun oluşturduğu rüya gibi bir gölet üzerine akan şelale, restore edilmiş eski bir değirmen ve park içindeki Piknik alanında; kır gazinoları, ızgara ocakları, piknik bankı ve masaları, muntazam çöp bidonları, ile gerçekten fırsat bulunca kaçılacak dinlenme mekanı.

www.fotopanorama360.com

www.fotopanorama360.comKurşunlu Şelalesi Nasıl Gidilir : Şelale Şehrin merkezindedir Belediye otobüsleri veya Minibüs’ler ile gitmek rahat ve kolaydır.

Hoşçakalın …

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın