Kaş Plajları / ANTALYA

simge_2Kaş merkezi kayalık bir arazi üzerine kurulmuş olup kumsalı bulunmamaktadır. Merkezde denize kayalıklar üzerine teraslar şeklinde kurulmuş olan gayet güzel ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Beach’ler den girebilirsiniz. Kaş’ın denizi türkuaz renginde pırıl pırıl olup denize girmeye doyamayacağınız güzelliktedir. Burada denize girdikten sonra bir daha diğer yerleri zor beğenip bu cennet yere tekrar tekrar gelmek isteği kaçınılmazdır.
Kaş’ın etrafındaki her biri ayrı güzellikte olan diğer Kaş plajları ise şöyledir.

Kaputaş Plajı:

www.fotopanorama360.com

Kaputaş Plajı

simge_2Kaş Kalkan yolu üzerine ve Kaş merkeze 20 Km. mesafede olan plaja yaklaşık 192 basamaklı merdiven ile inilmektedir.  Denizi Muhteşem ve mavinin her tonunu barındırmaktadır. Sabah erken saatlerde giderseniz daha dalgasız bir denize girersiniz, Plajda tesis bulunmadığı için ihtiyacınız olan yiyecek ve içeceği yanınızda götürmeyi de ihmal etmeyin.

Akçagerme Plajı:

www.fotopanorama360.com

Akçagerme Plajı

www.fotopanorama360.com

Akçagerme Plajı

simge_2Yine Kaş Kalkan yolu üzerinde bulunan Plaj Kaş’a 4Km. uzaklıktadır. Mavi bayraklı olan plajı, masmavi ve pırıl pırıl denizi, su kaydırakları, piknik alanı, ve Kaş otelcilik ve meslek lisesi nin  işletip talebelerinde hizmet verdiği restoranda,  yiyecek ve içecek fiyatları da çok uygun.

Küçükçakıl Plajı:

www.fotopanorama360.com

Küçükçakıl Plajı

www.fotopanorama360.com

Küçükçakıl Plajı

simge_2Kaş’ın merkezine en yakın konumda olan plaj yürüme mesafesindedir. Kayaları üzerine platformlar şeklinde kurulmuş olan plajlardaki tesisler kaliteli hizmet vermektedir. Bölgede Motel, Otel ve alış veriş imkanıda bulunduğu için tercih edilen plajdır.

Büyükçakıl Plajı:

www.fotopanorama360.com

Büyükçakıl Plajı

simge_2Küçükçakıl Plajı na 500M. mesafede olan plaja yürüyerek 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Dönüş yolu biraz dik olduğu için eğer yürüyerek gitmişseniz minibüsle dönmenizi tavsiye ederim. Plaj  da şezlong ve şemsiye imkanı olup yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için işletme mevcuttur. Küçük ve Büyük çakıl plajlarında yeraltından soğuk su kaynağı çıktığı için deniz diğer yerlere göre biraz daha soğuktur. Her iki plajda Meis adasına baktığı için manzarada güzeldir.

Limanağzı Plajı:

www.fotopanorama360.com

Limanağzı Plajı

simge_2Buraya kara yolu olmayıp Kaş içinden kalkan küçük tekneler ile ulaşılmaktadır. Tesislerin hizmet verdiği Mavi bayraklı olan plajda keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

İnceboğaz Plajı:

www.fotopanorama360.com

İnceboğaz Plajı

simge_2Çukurbağ Yarımadası nın başlangıç noktasında Kara yolunun sağında ve solunda bulunan plajın biri açık denize biriside sakın koya bakmaktadır. Kaş Belediyesine ait olan Plajda Şezlong ve Şemsiye imkanı bulunmakta olup denizi de  girilmeye değer güzelliktedir.

Hoşçakalın …

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın