Havadan Fotoğraf/Video Çekim Fiyatları Nedir

www.fotopanorama360.comHavadan çekim fiyatları nedir denince, günümüzde gelişen Drone veya Multikopter diye adlandırılan yerden kontrol edilebilen insansız hava araçları ile yapılan Fotoğraf ve Video çekimleridir.
Buradaki en önemli faktör kendi aralarında da boyut, kapasite ve teknik donanım açısından çok detaylı farklılıklar gösteren bu uçan araçların Profesyonel bir çekim için hangisinin tercih edileceği konusudur. Minimum ortalama 1,000 TL. den başlayan fiyatlar aşağıdaki şartlar doğrultusunda farklılıklar gösterebilmektedir.

3x_30x30Havadan Fotoğraf / Video Çekim Başlangıç Kategorisi: 
250 / 350 /450 class olarak sınıflandırılan bu gurup 800gr. İle 3 kg. arası kalkış aralığına sahiptir. Uçuş için çok sakin hava isteyen, ayrıca küçük boy (Amatör) fotoğraf makinaları taşıyabilen cihazlardır. Az rüzgarlı havada dahi yapılan çekimlerde Fotoğraf  bilhassa Video çekimi sağlıklı olmamakla birlikte çoğunlukla Fotoğraflar’da RAW veya NEF dosya formatını desteklememektedir.
(NEF / RAW dosya formatları Katalog ve diğer basımlar için önemlidir.)

www.fotopanorama360.com

Başlangıç Sınıfı Multikopter

 

simge_2HAVADAN FOTOĞRAF / VİDEO ÇEKİM ORTA ve PROFESYONEL KATEGORİ:
600 / 800 / 1000 Class bu grup ise 6 kg. ile 16 kg. arası tam yük ile kalkabilen, Orta ve Büyük boy profesyonel fotoğraf makinası taşıyabilen havada çok stabil çekim yapan cihazlardır.

www.fotopanorama360.com

1000 Class Profesyonel Kamera Taşıyabilen Multikopterimiz

www.fotopanorama360.com

1000Class Multikopter Gimbal

www.fotopanorama360.com

“1000 Class” Multikopter’in  bazı özellikleri aşağıdaki gibidir:
a)- Camera faydalı yük ağırlığı Max. 4,5Kg. Kalkış ağırlığı 16Kg. olan (8 x Octorotor) Profesyonel Multikopter hava aracıdır

b)- Multikopter; hava aracı düşey ve yatayda stabil kalabilmek için uydu kontrollü koordinat sistemine, Fotoğraf Makinası içinde profesyonel Gimbal’e sahiptir.

c)- Yer izleme istasyonu; havadan çekilen görselleri Monitör ile gerçek zamanlı olarak yerden kadrajlayıp takip edebilme imkanına sahip olup, ayrıca sistemde yükseklik ölçer de de mevcuttur.

d)- Fotoğraf Makinası kapasitesi; Profesyonel foto ekipman (Full Frame Camera 24mp. / çeşitli objektifler) Fotoğraf makinaları ise Profesyonel DSLR  (Nikon, Canon veya Sony gibi.)

f)- Fotoğraflar NEF (RAW) + JPEG dosya formatlarında, yüksek çözünürlüktedir.
      (NEF / RAW dosya formatları Katalog, diğer basımlar ve Photo Shop’ta düzenleme için çok önemlidir.)

g)- Video çekimleri en yüksek derecede verim sağlanan “High Definition” (HD)   veya 4K özelliklidir.

www.fotopanorama360.com

Havadan Çekim

www.fotopanorama360.comFİYATLANDIRMA:
Havadan çekim fiyatları nedir ise, çekilecek olan  mekanların alan veya yüzölçümü olarak büyüklüğü, Akarsu, Deniz, bir uçurum kenarı  veya Göl gibi konumlardan çekim yapılması, kapladığı alan içindeki konu sayısı (örnek olarak; geniş bir tatil köyü, bir aqua park, veya otel grupları, belediyeler, sanayi siteleri, rafineriler  gibi onlarca konunun olması) gibi sebepler doğrultusunda fiyatlandırma ’da farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Bizler fotopanorama360 ekibi olarak önce sizler ile detaylı ön bilgilendirme sonrasında keşif yapıp fiyat teklifi vermenin daha doğru olduğunu düşünmekteyiz.


simge_2Sitemizdeki daha detaylı Görsellere Aşağıdaki Linklerin… “üstüne tıklayarak ” göz atıp, Fiyatlandırma için bizimle iltişime geçebilirsiniz…

>>VİDEO GALERİ

>>FOTOĞRAF GALERİ

>>HOTEL & RESORT

>>STILL LIFE

>>ŞANTİYE / SANAYİ TESİSİ / FABRİKA

>>HAVADAN 360° PANAROMA

 

Tel: 0542 413 16 70 
Merkez Ofis-I : Harem İskele Cd. Özlem Ap. No:49 D-11
Üsküdar-Çiçekçi / İSTANBUL
Tel: 0216 577 76 65
Merkez Ofis-II : Düzlerçamı Mh. 6646 Sk. No8
Döşemealtı / Antalya
Tel: 0242 425 22 93 

www.fotopanorama360.com [contact-form-7 id=”2777″ title=”Blog Yazı İletim Formu (CAPTCHA)”]

www.fotopanorama360.com

Turgutreis D-MARIN

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın