Sosyal Medya Danışmanlığı-Yönetimi Hizmeti Antalya

www.fotopanorama360.com

Sosyal Medya Hizmet Danışmanlığı Ajansı ve Hesap Yönetimi…

www.bulenterdal.com.tr

Markanızın Sosyal Medya Hizmet Yönetimi Danışmanlığı ile Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin sayfalarınızı, sayfa gönderilerinizi, gelen yorumları, sayfanıza gelen mesajları, rakiplerinizin sosyal medya aktivitelerini yakından takip etmek, Google Adwords & Analytics ile ilgili tüm aksiyonları sizin adınıza yapalım.

Social Media

Sosyal Medya Yönetiminiz İçin Bizden Destek Alabilirsiniz…

Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram başta olmak üzere markanızın sosyal medya stratejisinin, kurumunuz hedef ve stratejileri doğrultusunda yönetmek-İçerik geliştirmek ve yönetmek

-Markanızın sosyal medya hesaplarına gelen yorum, şikayet, öneri ve beğenilerine oluşturulacak iletişim stratejisi belirlemek ve raporlamak.

-Yenilikçi fikir ve içerik önerileri ile projelerinizin iletişim stratejilerine destek olmak.

-Reklam yönetimi ve hedef kitle belirlemek.

-İçerik istatistiklerinizi yorumlamak ve raporlamak.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya

Sosyal Medya

1.Hedef Kitle

Hedef kitle belirlemek sosyal medya yönetiminizin ilk adımı olmalıdır. Hedef kitlenizin cinsi, yaş aralıkları, ilgi alanları, neler yapmak istediklerini ve hatta yapmak istemediklerini çok iyi bilerek, onlara istedikleri bilgiyi değişik şekillerde sunabilirsiniz.

2.İçerik Yönetimi

Etkin bir sosyal medya yönetimi istiyorsanız, markanızın yaratmak istediği algıyı, doğru içerik yönetimi stratejisi ile verebilirsiniz, güçlendirebilirsiniz ve hatta değiştirebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri kullandığınızın dilin markanızın imajı ile bütünleşmesidir. Unutmayın! Ürettiğiniz içeriğin hedef kitlenize sağladığı fayda doğrultusunda iletişiminizin başarılı olup/olmadığını tartabilirsiniz.

3.Müşteri İlişkileri

Müşteri ilişkileri sosyal medya yönetiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biridir. Diyalog yönetiminin çok büyük önem taşıdığı bu konuda amaç; markanız ve hedef kitleniz arasında sadakat yaratıp, bu sadakati sürekli kılabilmektir. Markanız ile ilgili hedef kitlenizin şikayetleri olabilir veya aynı şekilde memnuniyetlerini dile getirmek isteyebilirler. Bu doğrultuda, kitlenizi tatmin edecek ve kendileri önemli hissetirecek bir iletişim strateji belirlemeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya

4.Rakip Analizi

Sosyal medya yönetiminde rakip analizi, markanızın sosyal medya stratejisinin belirlenmesi ve geliştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu analizi doğru yapabilmek için de tüm marka ve şirketlere hem müşteri gözü ile hem de kendi bakış açıları ile bakmak gerekir. Rakip analizinizi yaparken doğru yöntemleri (SWOT, PEST vb.) belirlediğiniz doğru markalar için kullanmanız gerekmektedir.

5.Reklam Yönetimi

Artık sosyal mecralar üzerinden yapılan tüm pazarlama faliyetlerinde reklamlı çıkılan içeriklerin gücü yadsınamaz. Bunu tercih değil zorunluluk haline getiren sosyal mecralar, reklam yönetimini dijital medyanın kalbine yerleştirmiştir diyebiliriz. Sosyal medya yönetiminde, doğru reklam stratejisi ve doğru hedef kitle belirlemek, markanın bu alandaki yatırımlarını hem boşa çıkarmamış olmak demek hem de markanın dijital dünyadaki bilinirliğinin hızlı bir şekilde yükselmesi demektir.

6.İstatistikler

Yapılan paylaşımlarınızın ve yaptığınız kampanyaların başarısını ölçmek, pazarlamanın en temel işleyişlerinden biridir. İçeriklere ayrılan reklam bütçenizin veya çıktığınız bir içeriğin aynı mecradaki performansını ölçümlemek, izlemeniz gereken sosyal medya stratejisinin en belirleyici etkilerinden biridir.

Sosyal Medya İstatistik Analizi

Sosyal Medya

e-mail: info@fotopanorama360.com

Tel: 0542 413 16 70

Merkez Ofis-I : Harem İskele Cd. Özlem Ap. No:49 D-11
Üsküdar-Çiçekçi / İSTANBUL
Tel: 0216 577 76 65

Merkez Ofis-II : Düzlerçamı Mh. 6646 Sk. No8
Döşemealtı / ANTALYA
Tel: 0242 425 22 93

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın