Multikopter Dron / Multicopter Kullanım alanları

www.fotopanorama360.comİçine binip uçtuğumuz Helikopter ile yapılan çekimler, bir çok kısa ve uzun metrajlı film, belgesel, tanıtım ve, reklam filmlerinde kullanılmaktadır. İzleyiciye bakamadığı bir açıdan izleme lüksü sunan Helikopter çekimleri, izleyicinin film veya Video daki konuya bağlanmasında büyük görsel önem arz etmektedir.

www.fotopanorama360.com

Helikopter Çekim

www.fotopanorama360.comGünümüzde farklı helikopter çekim teknikleri kullanılmaktadır. Fakat diğer önemli bir konuda yer çekimlerinde Jimmy jip ile binek helikopter arasında kalıp görsel kayıt alınamayan bir bölge vardır. Kaydedilen görüntüyü crain tarzı uzun jimmy jip ler ile maksimum seviyelere çıkartabilmek mümkün veya maksimum seviyeden alıp kamerayı zemin seviyesindeki konuya kadar getirirsiniz, fakat sizin kameranızın Jimmy jip ile ulaşabildiği maksimum yükseklik, helikopterin  minimum alçalma seviyesinde çekim yapabildiği mesafeye yetişememektedir. Boş kalan bu aralıkta başka bir donanım veya çekim aracına ihtiyaç vardır.

www.fotopanorama360.com

jimmy jib

www.fotopanorama360.comİşte buda yerden kumanda edilebilen Multikopter hava çekim aracıdır dır. Zira; kumsalda yerden 1 metre yükseklikten başlayıp, belirli bir süre kumsaldan ilerleyip denize ulaşan ardından aynı yükseklikte denizde çekime devam eden, daha sonra da yükselmeye başlayarak önündeki büyükçe bir gemiyi yukarıdan tam kadraj görebilecek kadar uzun ve konvansiyel olmayan bir rotada video kaydı alabilmek başka bir donanımın yetenek sınırları içinde değildir.

www.fotopanorama360.com

Profesyonel Kamera Taşıyabilen Multikopterimiz

www.fotopanorama360.comZira bu çekimler sırasında destek almanız gereken bir zemine ihtiyaç yoktur, şaryo veya ray sistemi kurmanızda gerekmediği için, jimmy jip ile çekilen görseller gibi kameranızın boyu’da kısa kalmaz. Tek destek noktanız havada istediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz, çekilen görseli yerden anında izleyebildiğiniz insansız hava aracı olan Multikopterdir. Buda size hayal edebildiğiniz tüm mekanlarda Video ve Fotoğraf çekimlerine olanak sağlamak demektir.

Firmamız fotopanorama360  sizlerin istekleri doğrultusunda Havadan Video ve Fotoğraf çekimi için tüm teknik ekipmanlara sahiptir.

www.fotopanorama360.com

Profesyonel Kamera Taşıyabilen Multikopterimiz

www.fotopanorama360.com

Profesyonel Kamera Taşıyabilen Multikopterimiz

www.fotopanorama360.com

Multikopter -Gimbal, Kumanda ve Kamera Monitör

www.fotopanorama360.com

Multikopter Gimbal

 

www.fotopanorama360.com

Cankurtaran Multikopter

Hoşçakalın …

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın