Pamukkale-Hierapolis DENİZLİ 360 derece Sanal Tur & Video

www.fotopanorama360.comUNESCO nun 1988 yılında dünya miras listesine aldığı HierapolisPamukkale Ege Bölgesinde olup Denizli iline’de 20 Km. uzaklıktadır. Çaldağı nın güney eteklerindeki kalsiyum oksitli suların ortaya çıkarıp oluşturduğu bembeyaz travertenler den oluşan teraslar ile geç dönem Helenistik ve erken dönem Hristiyan çağının kalıntılarını barındıran arkeolojik kent, ayrıca antik çağlardan günümüze kadar ulaşan önemli merkezlerden biri olduğu gibi, çağlar boyunca çeşitli rahatsızlıklara da iyi geldiğine inanılan sıcak şifalı suları ile de çok ünlüdür.

www.fotopanorama360.com

Pamukkale Hierapolis

www.fotopanorama360.comHierapolis Antik kentinin M.Ö. II. yüzyılda Bergama krallarından biri olan II. Eumenes tarafından kurulduğu, Antik kentin adının ise Bergama ’nın kurucularından olan Telephos ’un eşi Heira ya itafen  verildiği sanılmaktadır. Eski yazılı  kaynaklardan anlaşıldığına göre taş ve metal işlemeciliği, dokumacılık ile olan ünlü kumaşları ile popüler olan kent, Büyük Konstantin ‘in döneminde Frigya bölgesinin başkentliğini de yapmış olup, Bizans döneminde ise Piskoposluğun merkezi konumunda olmuştur. Bu özelliklerinden dolayı PamukkaleHierapolis UNESCO nun Dünya Miras Listesi ’nde bulunmaktadır.

www.fotopanorama360.com

Pamukkale Hierapolis

www.fotopanorama360.comTürkiye nin önemli turizm merkezlerinden olan PamukkaleHierapolis yerleşkesinin 6-10 km yakınında Laodikya antik kenti, 5 km ilerisinde ise uluslararası üne sahip olan Karahayıt termal merkezi ve köyü vardır. Bölgede, 35 °C ile 100 °C sıcaklık aralığında olan 17 adet civarında sıcak su kaynağı mevcuttur.

www.fotopanorama360.com

Pamukkale Hierapolis

Hoşçakalın …

www.fotopanorama360.com

360 Derece Sanal Tur

PAMUKKALE 360 Derece Sanal Tur ile gezmek için lütfen tıklayın!
…………
“Galeriyi tam ekran görüntülemek için açılan pencerede üzerine çift tıklamanız yeterli olacaktır…”

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın