olimpos / Antalya TURKEY 

www.fotopanorama360.com; ’nın batısında bulunan belde Kemer ile Adrasan arasındadır. Kumluca anayolunda ’i geçtikten sonra Çıralı ve a giden iki işaret görülür. Bu iki işaretide takip ederek olimpos a ulaşabilirsiniz. Olimpos’un Çıralı ile bir düşünülmesi Çıralı’nın Olimpos’un yanında olan küçük bir köy olmasındandır. Olimpos aslında İ.Ö. II. (hellenistik devirde) yüzyılda kurulmuş bir Likya liman kentidir. Bir çok efsaneninde içinde geçtiği antik kent cennet gibi eşsiz güzellikteki bir vadinin iki yakasındadır. Bu vadinin denize ulaştığı yerde eşsiz uzun bir kumsal bulunur.

olimpos

olimpos

olimpos

olimpos

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpos Antik Bölgesi hem deniz turizmi hemde tarih turizminin bir arada yapıldığı sayılı eşsiz doğa ve tarihsel zenginliği olan nadide yerlerimizdendir, bölge ayrıca dağcılık sporuyla uğraşanlar içinde idealdir. Bu bölgeye geldiğinizde öncelikle antik kenti gezip tüm tarihi bu eşsiz doğada soluyup, ardından Antalya’nın kavurucu sıcağında antik kentin hemen önündeki eşsiz ğüzellikte uzanan plajında kendinizi denizin kucağına bırakabilirsiniz.

olimpos ağaç evler

olimpos ağaç evler

 

olimpos ağaç evler

olimpos ağaç evler

 

 

 

 

 

 

 

www.fotopanorama360.comOlimpos’ta ilginç bir konaklama tarzı vardır. Eğer bu mükemmel beldeye gelmek istiyorsanız lüks anlayışınızı biraz değiştirmeniz gerekmektedir çünkü beldenin en önemli özelliklerinden biride salaş ve hippi yaşam tarzıdır. Burada ağaç evlerde kalabilirsiniz veya kamp alanlarında çadır kurarak doğal yaşama biraz daha yaklaşabilirsiniz.

Olimpos a gelerek çevresindeki turistik, doğa harikası başka yerlerede kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Olimpos’tan araba ile ya da sıcağı göze alarak yaya bir şekilde çok yakınında bulunan adınıda bundan alan 300m. yükseklikte olan dağına çıkıp doğal gaz sızıntısının oluşturduğu ve antik devirlerden beri binlerce yıl sönmeden yanan kayalıkların arasındaki alevleri görebilirsiniz, tavsiyemiz çoğu kişinin yaptığı gibi yanartaşa gece çıkıp o güzelliği başka bir tadla seyretmenizdir.

olimpos ağaç evler

yanartaş

yanartaş

About Bulent Erdal

Leave A Reply