Ortaköy Beşiktaş İSTANBUL ( 360 Derece Sanal Tur )

Ortaköy, İstanbul Boğazı kıyısında, Beşiktaş ilçesine bağlı kentin en popüler iş, yaşam, eğlence, parkları ve tarihsel dokusu ile dinlence ortamlarının bütünleştiği ve İstanbul’un kalbinin attığı aynı zamanda yoğun yerli ve yabancı turistik çeken bir semttir. Sahile inen yol üstündeki Kumpir ‘ciler, Waffle ‘cılar ve Kokoreç ‘çilerin olduğu meydanı çok renkli ve meşhurdur.

www.fotopanorama360.com

Ortaköy

 

Ayrıca kilise-sinagog-cami üçgeni içinde yer alan Ortaköy Çarşısı, çarşı içinde seyyar olarak kurulan “entel pazarı”, hediyelik eşya satan dükkânlar, ilginç kafeleri, barları ve restoranlarıyla renkli bir kültür merkezi konumundadır Ortaköy Camii ‘de semtin çok güzel bir sembolüdür.

www.fotopanorama360.com

Ortaköy Entel Pazarı

Ortaköy ve Beşiktaş konumu itibarı ile Osmanlı Dönemi’nden beri ilgi odağı olmuş kentin önemli yerleşim merkezlerindendir. Zamanın padişahları tarafından ihtişamlı sarayları ile sayfiye yeri olarak kullanılmış olup, bugün Beşiktaş Ortaköy arasında tarihi çınarların süslediği yol üstündeki Kabataş Erkek Lisesi, Çırağan Sarayı,  Galatasaray Üniversitesi, Princess Otel, Yıldız Parkı  gibi yapıları ile de dikkatleri çekmektedir.

www.fotopanorama360.com

Ortaköy Beşiktaş Yolu

Hoşçakalın …

www.bulenterdal.com.tr

360 Derece Sanal Tur

Ortaköy (Beşiktaş İSTANBUL) 360 derece Sanal Tur ile gezmek için lütfen tıklayın!

…………
Galeriyi tam ekran görüntülemek için açılan pencerede üzerine çift tıklamanız yeterli olacaktır…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın