DJI Mavic Pro Özellikleri

Sevgili okuyucular senelerdir Dron uçuran biri olarak ilk söylemem gereken en önemli konu uçuş menüsünü çok iyi kavrayabilmek bilhassa ekranda beliren ikazlara çok dikkat etmek; örnek olarak kırmızı zemin üzerinde çıkan “Forward Obstacle Sensing not Working Ambient Light too Weak” (Ön sensör algılaması çalışmıyor, ortam ışığı çok zayıf) buda iç mekan uçuşunda dikkat edilmesi gereken ikaz.

www.fotopanorama360.com

DJI Mavic

Diğer bir önemli husus ise kumandaya bağladığınız Akıllı telefon veya Tablet model veya işletim sistemine göre ekran komutlarına ya geç cevap verebiliyor ya da kilitlenebiliyor sakın panik yapmayın LCD ekranın altındaki “Flight Pause Button” una bastığınız taktirde normal uçuş Pozisyonuna geçiyor.

www.bulenterdal.com.tr

DJI Mavic Kumanda

Beş adet sensör  drone etrafında 3 boyutlu sanal alan oluşturarak sizi çarpmalara karşı uyarıyor veya Dron’u durduruyor. GPS sinyalinin bulunmadığı yerlerde genelde kapalı alanlarda Dron’un kalkışına olanak sağlayan bu sistem, ekranda çıkan uyarılara dikkat etmek şartı ile güvenli ve istikrarlı bir şekilde uçuş sağlıyor.

www.fotopanorama360.com

DJI Mavic Sensörler

DJI Mavic Pro nun menüsü daha önce DJI Phantom 3 kullananlara pek yabancı gelmeyecektir, yine de önemli ilave kontrol ve uçuş modları mevcut olup şu an DJI’nın Amiral gemisi olan DJI Phantom 4 Pro özellikleri ile hemen hemen aynı gibi sadece boyut ve 743 gramlık ağırlığı ile yarısı kadar.

GoPro Karma modeline rakip olarak duyurulan DJI Mavic Pro, uçuş süresi / boyutları modern dizaynı son derece kaliteli görüntüleme teknolojileri ile Drone dünyasının kurallarını şimdilik tamamen değiştiriyor.

www.fotopanorama360.com

DJI Mavic

DJI Mavic Pro’da 1/2.3 inçlik, 12.3 Megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensör mevcut.

Bu sensör 12 megapixellik JPEG + RAW fotoğraf çekerken, C4K (4096×2160) ve UHD (4K 3840×2160) çözünürlüğünde 4K video kaydı gerçekleştiriyor.

28mm’lik odak uzunluğuna ve f2,2 diyafram açıklığına sahip, alan derinliği daha iyi bir lens bulunduran DJI Mavic, farklı kare seçeneği (Dikey veya Yatay) çeşitli çözünürlük özelliği ile de öne çıkıyor.

www.fotopanorama360.com

DJI Mavic

C4K’da: 24fpsUHD’de 24,25 ve 30fpsFull HD’de:48,50,60 ve 96fpsHD’de 60 ve 120fps kare seçenekleriyle çekim yapabilen

DJI Mavic Pro, Full HD ve HD çözünürlükte 120 fps kare ile de slow-motion kayıt imkanı sunuyor.

ISO’da ise: Video kaydında 100 ila 3200 arasında değere sahip olan DJI Mavic, fotoğraf çekerken 1600 ISO’ya kadar çıkabiliyor. C4K video kaydında yaklaşık 60Mbps’lik bir veri akışı olup bu veri diğer modellerden alışık olduğumuz şekilde Maximum 64GB’lık UHS-I kart kullanabildiğiniz Micro SD karta yazılıyor. Video kayıtlarında mov ve h264 codec‘leri kullanıyor.

www.fotopanorama360.com

DJI Mavic

DJI Mavic Pro 27 dakika uçuş sağlayan 3830mAH’lik bir batarya’ya sahip 7 kilometrelik kontrol mesafesine sahip katlanabilir Kumanda ise 2,4GHz-2,483GHz sinyal aralığında çalışıp, 3000 mAH’lik bir bataryaya sahip.

DJI’ın drone’larında ilk defa karşımıza çıkan LCD ekran ise sarj, uçuş modları gibi teknik bilgileri kullanıcıya iletiyor, üzerine takılı olan akıllı telefona 1080p video aktarımı da yapabiliyor.

Aynı zamanda akıllı telefona aktarımı yapılan videolar, yeni nesil Phantom modellerinde olduğu gibi canlı olarak Facebook Live, YouTube ve Periscope   üzerinde paylaşılabiliyor.

USB Type CLightningMicro USB ile bağlantı gerçekleştire bildiğimiz bu kumanda ile 7km’lik mesafeye kadar Full HD

canlı görüntü aktarımı da yapabiliyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın