Göcek

www.fotopanorama360.comAkdeniz’in batısında yer alan Göcek, Dalyan koyu ve Fethiye arasında Kapı dağlarının adeta kuytusuna gizlenmiş eski bir köy yerleşim yeri olan Kalimche üzerine kurulmuş cici ve şirin , Kentin hızı ve gürültülü arbedesinden kaçmak isteyenler için ise tatil ve dinlence yeri.

www.fotopanorama360.com

Göcek Yat Tur

www.fotopanorama360.comGöcek ‘e Ulaşım Fethiye 37, Dalaman 22, Köyceğiz 30, Muğla’ya ise 100 km. uzaklıktadır, İstanbul, İzmir, Ankara gibi gibi şehirlerden bir çok otobüs firması seferleri yanında, Fethiye Oto Garından ulaşımı sağlı yan minibüsler ile de ulaşmak mümkün.

www.fotopanorama360.com

Göcek

www.fotopanorama360.comTürkiye ‘nin en güzel ve lüks marinasına sahip olan Göcek içinden denize girilemediği için teknelerle ulaştığınız çevrede bulunan koylardan denize girmek mümkün.  Göcekİnlice arasındaki dolmuşlar İnlice plajına devamlı sefer yapmaktadır, ayrıca Her sabah 10:00 civarında kordondan kalkan tur tekneleri veya Marina ofisi yanından kalkan dolmuş tekneler ile de plaja gidebilirsiniz. Tarihi yerler ve Antik kalıntılar yanında, Tur tekneleri ile on iki adalar, tersane adası, Kleopatra hamamı, Akvaryum ve Bedri Rahmi koyu, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1973 yaz sezonunda dostlarıyla çıktığı mavi yolculuk sırasında, üzerine balık resmini çizdiği kocaman bir kaya, bugün bile güzelliği ile koyun girişinde buluna su kaynağı yanında mavi tur yolcularını selamlıyor. Yörede ise Balıklı Taş olarak bilinen bu muhteşem resim sebebi ile köy, bu büyük ustanın ismi ile anılıyor. Daha sonra ise irili ufaklı altı adacıktan meydana gelen ve geniş kumsalları ile ziyaretçilerin ilgisini çeken Yassıca adasını ‘da gezinize dahil edebilirsiniz. Göcek ‘te yürüyüş mesafesi içinde denize girebilecek yer olmaması nedeniyle, Konaklama ve diğer tesislerin çoğunda havuz bulunmaktadır.

Yassıca Adaları ve Tekne Turları

www.fotopanorama360.comMavi yolculuk ve Yat teknelerinin ‘de gözdesi olan Göcek , Türkiye nin en güzel tesis ve marinalarına sahip olmanın yanında  Dünyaca ün sahibi olan bir çok ünlünün teknesini de ağırlıyor. Göcek merkezde ayrı ayrı olmak üzere dört adet uluslararası marina ‘ya sahip, bu marinalardan bir tanesi ise Büngüş koyu ‘nda yer alıyor.

www.fotopanorama360.com

Göcek Swissotel Marina&Resort

Hoşçakalın … 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın