Antalya Kalkan – Kalkan 360 Derece Sanal tur

www.fotopanorama360.comAntalya ’nın Kaş ilçesine bağlı çok sevimli bir belde olan kalkan ‘ın 150-200 sene öncesi beldeye yakın konumda bulunan ve şu an bir yunan adası olan Meis ‘den gelen tüccarlar tarafından kurulduğu rivayet edilir. Kalkanı ilk önce beldeyi gezme ile başlayabiliriz çatı ve pencerelerinden Begonvillerin fışkırdığı Kübik beyaz evleri ve şirin sokakları ile tam fotoğraflık görüntülere sahiptir. Mavi bayraklı plajları, el değmemiş doğal güzellikleri ve çevresindeki Likya medeniyetine ait tarihi kalıntıları ile Türkiye nin sayılı turizm merkezlerindendir.

www.fotopanorama360.com

Kalkan

www.fotopanorama360.comKalkan beldesi ve çevresinde denize girilebilecek dünyaca ünlü Kaputaş Plajı (Deprem yarığının denizle buluştuğu muhteşem doğal güzellik) muhakkak görülmesi ve denizine girilmesi gereken yerlerden, Patara Plajı (dünyanın en uzun plajları listesindedir yaklaşık 20km.) ayrıca bu plaj akşam gün batımında fotoğraf için muhteşem kareler verir. Burada bulunan Patara ve  Letoon kalıntıları, eşen çayını solumuza alıp daha kuzeye doğru ilerlersek Xanthos harabelerine ulaşırız, bu üç yerleşim yeri Likya yürüyüş parkurunun da üzerindedir. Ayrıca buraların haricinde Kalkan halk plajını da ziyaret edebilirsiniz.

www.fotopanorama360.com

Kaputaş Plajı

www.fotopanorama360.comKalkan son yıllarda İngiliz turistler tarafından çok ilgi görmüştür. Bugün ise yoğun bir yabancı nüfusu barındırmaktadır. Kalkan da diğer güney beldelerine oranla fiyatlar daha yüksektir, en önemli sebebi ise kendi içinde dönen İngiliz ağırlıklı bir müşteri portföyü nün olmasıdır.

www.fotopanorama360.com

Kalkan

www.fotopanorama360.comKalkanda kalacak yer olarak ilk akla gelen fiyatları biraz pahalıca ve kaliteli olan Villa Apart lar. Fiyatların pahalıca olmasının nedeni varlıklı İngiliz turistlerin bu bölgeye ilgisi ve Kalkanı tercih etmeleri, daha ekonomik konaklama alternatifi ise Kalkan içi ve dışına doğru bulunan şirin, temiz aile pansiyonlarıdır. Beldenin batısında bulunan Kalamar koyunun üst kısmın da  toparlanmış bu aile pansiyonlarından çok sayıda mevcuttur. İnternet sitelerinden yapılacak erken rezervasyon ile uygun konaklama sağlanabilir.

www.fotopanorama360.com

Kalkan Patara Evleri

www.fotopanorama360.comTarih boyunca güvenilir bir liman olması, Elmalı, Gömbe, Bezirgan yerleşim yerlerinden gelen tarım ürünlerinin pazarlandığı ve yüklendiği bir liman olarak senelerce önemini korumuştur. Ancak Antalya karayolunun açılması ile deniz ticareti bitmiştir.

Kalkan eskiden Kalamaki adı ile anılan eski Rum balıkçı köyü iken, bugün beyaz duvarlı evleri, mavi bayraklı Kalkan koyu ile dışarıda da tanınan çok meşhur bir tatil beldemiz olmuştur.

Kalkan ve çevresinde gezip görülebilecek tarihi mekanlar hem adet hem de önem olarak oldukça fazladır.

Bunlar >>>>

-Antiphellos (Kaş) Antik Şehri
-Patara Antik şehri
-Letoon Antik şehri
-Xanthos Antik Şehri
-Tlos Antik Şehri
-Sidyma Antik şehri
-Pınara Antik şehri
-Batık Şehir (Kekova) Antik şehri
-Simena (Kaleköy) Antik şehri
-Üçağız Antik şehri
-Demre (Myra) Antik şehri
-Noel baba (St. Nicholas) Kilisesi
-Bezirgan Antik şehri
-Antik Likya yolu

Ayrıca muhteşem doğal güzellikleri olan Saklıkent Kanyonu, Mavi mağara, Güvercin ini Deniz mağarası, İnbaç mağarası, Gömbe yaylası, Fırnaz Köyü, gibi birçok yeri de gezebilirsiniz.

www.fotopanorama360.com

360 Derece Sanal Tur

Kalkan’ı Sanal Tur 360 derece gezmek için lütfen tıklayın!
…………
Galeriyi tam ekran görüntülemek için açılan pencerede üzerine çift tıklamanız yeterli olacaktır…
Hoşçakalın …

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın