Yemek Fotoğrafçılığı 

Bu konu Manzara, portre vs. fotoğrafçılığı gibi güncel veya popüler olmayabilir, fakat görsellik ve dikkat çekiciliği açısından diğerlerinden daha avantajlıdır. Şöyle bir düşünün hepimizin güzel hazırlanmış bir sofra, iyi sunulan bir , salata yada meyve tabağı mevsime göre değişen sunumlar ve çeşitlilik için hayli zengin malzemedir, hatta kendi evimizde bile bir çok konu bulabiliriz.

www.fotopanorama360.com

Meyve Sepeti

Bu konuyla ilgili Dergi veya Kitaplardaki fotoğrafların güzel ve gayet düzenli görülebilmesi için stilist ‘ler tarafından düzenlenip sunulan fotoğrafları zevkle izleriz.

www.fotopanorama360.com

Kabak Dolması

Fotoğrafını çekeceğimiz yiyeceklerin bilhassa meyveleri, seçerken göze hoş görünen, morluk leke,  çürüğü olmayan taze ve doğal olanlarına dikkat etmeliyiz.

Bunları Hangi Ekipmanlarla Nasıl çekmeliyiz:

Objektif olarak 60-105mm. aralığında Tele-Foto lens tercih edilebilir. Yakın çekim yapacağımız için kısıtlı alan derinliği yaratıcı ve güzel sonuçlar almamıza yardımcı olacaktır. Işığa da ayrıca dikkat etmeliyiz bu ışık kaynağı doğal veya yapay olabilir, yapay ışık kullanacak isek difüzör, reflektör, sabit ve ışık şiddeti ayarlanabilir ışık kaynakları çok işimize yarayacaktır.

www.fotopanorama360.com

Yemek Masası

‘nda gün ışığının nasıl geldiğini göz önüne alıp doğru ayarlama ve kompozisyon  oluşturursak bu güçlü ve natürel ışık altında renkli kaplar, masa dekoru, baskın renkli yiyecek ve içecekler güzel görsel vereceklerdir, birde alan derinliğine sahip görüntü istiyorsak beğendiğiniz görsel objeleri arka plana yerleştirebilirsiniz, çünkü arka plandaki düzenleme Kompozisyon açısından güzel sonuçlar elde etmemize olanak sağlar

Pozisyona göre sprey yardımı ile sıkacağımız suyunda damlacıklar şeklinde ayrı hoş bir görüntü sağlayacağını unutmayın.

Hoşçakalın …

About Bulent Erdal

Leave A Reply